Підготовка до аналізів

Матеріалом для дослідження методом імуно-ферментного аналізу, методом полімеразної ланцюгової реакції на ВІЛ, вірусні гепатити, опортуністичні інфекції, ТОRCH-інфекції, біохімічного аналізу та імунологічних досліджень є кров.
Кров для досліджень здається тільки натще (забір крові проводиться щодня з 8-00 до 11-00 в маніпуляційному кабінеті, корпус А). Напередодні здачі венозної крові для досліджень необхідно виключити з раціону жирну їжу.
Дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції – діагностика урогенітальних інфекцій – матеріалом для дослідження є зішкріб з цервікального каналу чи уретри. Перед проведенням забору матеріалу необхідно:
– на протязі 3 годин утримуватися від сечовипускання
– виключити на протязі 3 діб статеві контакти, жінкам за 3 дні до проведення досліджень виключити використання вагінальних свічок, мазей, тампонів
– на протязі 2 тижнів не приймати антибактеріальні препарати
Матеріалом для дослідження може бути також сік простати, сеча, еякулят, ліквор чи ін.
Дослідження еякуляту
Для отримання максимально достовірних результатів до аналізу необхідно підготуватись наступним чином:
– Оптимальним терміном статевого утримання для дослідження запліднюючих властивостей еякуляту є 3-4 дні. Проба повинна бути зібрана мінімум через 48 годин, але не довше 7 днів статевого утримання. Вважається найбільш оптимальним, що утримання повинно бути стільки днів, скільки зазвичай проходить у чоловіка між статевими актами.
– Стільки ж днів утримання від вживання алкоголю, лікарських препаратів, великої кількості кофеїну; від теплових процедур – сауни, гарячі ванни, гарячий душ, солярій, сонячні ванни.
– Якщо виникає необхідність в повторі спермограми для порівняння результатів, підготовка до аналізу повинна бути в точності такою ж, як для першого аналізу, з точністю до одного дня.
– Рекомендується зробити дві проби для початкового дослідження. Інтервал між двома пробами повинен бути не менше 7 днів, але не більше трьох місяців. Якщо результати цих двох досліджень значно відрізняються, то необхідно досліджувати додаткові проби, так як сперма може значно змінюватись під впливом різних факторів.
– Сперму бажано забирати в скляний чи пластмасовий мірний стаканчик або в спеціальний контейнер шляхом мастурбації, що дозволяє отримати весь секрет в чистому вигляді. Ємність необхідно прогріти, щоб мінімізувати можливість охолодження.
– Зібрана в презерватив сперма не підлягає дослідженню, так як сперматозоїди швидко втрачають свою рухливість. Перерваний коітус не допускається як метод забору сперми, так як перша порція еякуляту, яка містить найвищу концентрацію сперматозоїдів, можливо, буде втрачена. Окрім того, буде спостерігатися клітинне і бактеріальне забруднення проби і кисле pH вагінальних виділень негативно вплине на рухливість сперматозоїдів.
– Неповні проби не підлягають дослідженню.
– Матеріал бажано здавати безпосередньо в лабораторії. Якщо це не можливо, то її необхідно доставити  в лабораторію не пізніше 30 хвилин від часу забору. Пацієнт повинен вказати свої ініціали, період утримання, дату та час забору, інтервал між забором та аналізом. Слід уникати перепадів температури (менше 20˚С та більше 40˚С) при транспортуванні в лабораторію.
Діагностика імунологічного безпліддя у чоловіків (MAR-тест) – підготовка до здачі матеріалу див. дослідження еякуляту.
Дослідження імунологічної сумісності пари (посткоітальний тест, проба Курцрока – Міллера) – матеріалом для дослідження є слиз із церві кального каналу в період овуляції!!! (підготовка до здачі матеріалу див. дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції – діагностика урогенітальних інфекцій) та сперма чоловіка (підготовка до здачі матеріалу див. дослідження еякуляту).
Допоміжні репродуктивні технології – підготовка як і покази до проведення є суворо індивідуальними і визначаються лікарем.

Додаткова інформація за тел. (0312) 617647.