Мрієте про дітей, але щось «іде не так»? Розширену спермограму за одну годину роблять у нашій лабораторії.

27.11.2019

Що таке «спермограма»?
Спермограма (сперматограма, аналіз сперми) – лабораторний метод дослідження еякулята для оцінки чоловічого репродуктивного здоров’я.
Спермограма показує здатність чоловіка до запліднення і, окрім того, є важливим методом діагностики урологічних захворювань. Під час дослідження оцінюють концентрацію, форму и рухливість сперматозоїдів, визначають кількісні та якісні, морфологічні  параметри сперми.

Це робиться в Центрі з профілактики та боротьби із СНІДом за допомогою сучасного обладнання виробленого Medical Electronic System (країна-виробник – Ізраїль).
Аналізатор якості сперми SQA-V – це досконале обладнання, що дозволяє якісно, швидко і точно провести тестування. Це унікальний прилад, який поєднує комп’ютерну обробку даних, електронну оптичну систему та відео-мікроскопію.

Окрім того, даний апарат має ряд інших переваг:
• Вимірювання і розрахунок індивідуальних і додаткових показників сперми відповідно до ВОЗ 3-го, 4-го чи 5-го видання
• Автоматичне корегування аналізу для свіжої, розмороженої, обробленої сперми чи зразків після вазектомії для оцінки її ефективності
• Візуалізація (мікроскопія) зразку сперми на дисплеї комп’ютера (з ефектом стом-кадру)
• Варіювання оптичного збільшення
• Запис відео і збереження окремих зображень
• Повноцінний друк результатів аналізу
• Режим «Підвищеної чутливості» для визначення оліго-, антено- та азоспермії, а також для аналізу зразків після вазектомії
• Капіляри, які застовуються, є біологічно безпечними і можуть використовуватися в будь-якому середовищі
• Проста інтеграція в ЛІС (лабораторні інформаційні системи)
• Контроль якості: само тестування, автокалібрування

Які є покази до призначення спермограми?
1. Безплідний шлюб (виявлення чоловічого фактора).
2. Безпліддя у чоловіків  (викликане простатитом, варікоцеле, інфекцією, травмою, гормональними порушеннями).
3. Підготовка до екстракорпорального запліднення

Як підготуватись до здачі сперми на аналіз?
Перед тим як здати сперму для аналізу, рекомендують статеве утримання протягом 3-5 днів. В цей період не можна приймати алкоголь, пиво, лікарські препарати, відвідувати баню або сауну, приймати гарячі ванни. Все це може плинути на достовірність результатів.

Як зібрати сперму для аналізу?
Матеріал для дослідження збирається тільки шляхом мастурбації в спеціальний стерильний посуд. Для достовірного аналізу потрібно зібрати  весь еякулят, оскільки втрата частини сперми, особливо першої її порції, дає неточну загальну картину спермограми. Найкраще здавати сперму в клініці, але  допускається здача матеріалу в домашніх умовах, якщо пацієнт зможет доставити контейнер в лабораторію протягом години.

Як довго чекати на результат аналізу?
Термін виконання аналізу сперми на нашому сучасному обладнанні – 1 год. Тобто, вже за годину після здачі аналізу Ви можете забрати результати.

Якщо при даній діагностиці чоловічого безпліддя Ви отримали результи, які відрізняються від норми, необхідно через 1-2 тижні перездати спермограму і з отриманими результатами звернутись до лікаря-андролога.

Posted in Новини