Міжнародний день людей похилого віку

01.10.2019

Фото: khoda.gov.ua Посилання на джерело: https://vsim.ua/Podii/1-zhovtnya—mizhnarodniy-den-lyudey-pohilogo-viku-10727488.html

Другий місяць осені розпочинається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. День літньої людини – це добре та світле свято, коли вшановують представників старшого покоління.
За інформацією Вільної енциклопедії “Вікіпедія”, спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім свято було підхоплено Сполученими Штатами і до кінця 80-х років воно поширилося по всьому світу. Однак його остаточне офіційне затвердження на міжнародному рівні відбулося 14-го грудня 1990-го року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Мета дня людей похилого віку – привернути увагу світової спільноти до вирішення проблем літнього покоління.
За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т.зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, людей з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
Святкові заходи на День літньої людини в різних країнах дуже різняться. Це фестивалі та різноманітні концерти, театральні вистави та благодійні виставки, різноманітні вечори відпочинку, чаювання, танці, екскурсії, конгреси і конференції на захист прав літніх людей. У розвинених країнах багато людей, а особливо діти, повсюдно, хто як може, виявляють свою повагу людям старшого покоління. Представниками бізнесу для них влаштовуються знижки в магазинах і на різні послуги. Проводяться дії з підтримки тих, хто вже невзмозі сам про себе потурбуватися. Їм намагаються подарувати те, від чого на душі стає приємно, те, що надає сенсу і чарівності. Всі намагаються приділяти увагу нашим улюбленим бабусям і дідусям. Особливо це свято шанують у скандинавських країнах, де у цей день по телебаченню та радіо транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку.
В Ужгороді теж відзначали Міжнародний день людей похилого віку. Біля обласного музично-драматичного театру влаштували фестиваль «Золото літ»: із концертами, майстер-класами, змаганнями, розіграшами призів та солодощами. Студентами було організовано імпровізовані салони краси, де всім бажаючим бабусям робили макіяж, манікюр чи зачіску. А для дідусів тут же відбувся турнір з шахів та турнір з настільної гри “Джанга”.
Зі слів одного з організаторів: «Цими заходами ми хочемо нагадати літнім людям, що вони не забуті і підняти їм настрій».
Головним організатором святкування є благодійний фонд “Caritas-Карітас” Мукачівської греко-католицької єпархії. Акцію влаштовують уже третій рік поспіль і зазвичай – напередодні 1 жовтня – Міжнародного дня людей похилого віку.

Posted in Новини