29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

28.10.2019

Щороку 29 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з інсультом з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних із судинно-мозковими захворюваннями.
Інсульт є однією з основних причин смертності в Україні. Рівень захворюваності на інсульт в Україні є одним з найвищих в Європі і становить близько 140 тис. випадків на рік.
На жаль, високим є також рівень інвалідизації після інсульту. Щогодини інсульт трапляється в 11-ти українців, приблизно у 30% випадків він призводить до смерті. У середньому протягом 5 років після інсульту виживає не більше 55% хворих.
Високий рівень захворюваності та інвалідизації від інсульту пов’язаний, передусім, з дуже низьким рівнем обізнаності населення щодо причин, симптомів (перших ознак) та наслідків інсульту.
Цього року до Всесвітнього дня боротьби з інсультом Центр спільно з ГО «Українська Асоціація боротьби з інсультом» планує інформаційно-просвітницьку кампанію для населення «Розпізнай інсульт».

Мета кампанії – поінформувати громадян про причини та фактори ризику виникнення інсульту, навчити розпізнавати перші ознаки інсульту та діяти у разі, якщо стався інсульт, розповісти про сучасні можливості лікування та профілактики після інсульту.
ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» за підтримки Європейського Альянсу пацієнтських організацій (БАРЕ) розробила інформаційні матеріали для населення, з якими можна ознайомитися за посиланням – https://is.gd/g7FOXb

 

Posted in Новини