1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом

22.11.2018

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов’язаних з питаннями охорони здоров’я, і однією з ключових можливостей підвищення інформованості, належного вшанування пам’яті загиблих від хвороби, а також можливості відзначити такі досягнення як розширення доступу до лікування та заходів профілактики.
5 червня 1981 року Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу — СНІД (Синдром набутого імунодефіциту).
Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми було започатковано з 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему. Цей міжнародний день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІД.
У цей день в усьому світі за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі акції та діагностичні заходи, символом яких з 1991 року є Червона стрічка, вигадана художником Франком Муром.
1 грудня вся світова спільнота говорить про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія, про масштаби цієї трагедії і, звичайно ж, про те, як зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.
Щороку Міжнародний організаційний комітет обирає тему і девіз Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Глобальна концепція ЮНЕЙДС до 1 грудня цього року – тестування  – “Знай свій ВІЛ статус”. Весь світ говорить про те, що саме це – ключ до зупинення епідемії.
Сьогодні в Україні більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Це відбувається через незнання. Тому, головною ідеєю цьогорічної акції є донести до кожного українця меседж: знати свій статус – це дбайливе відношення до свого здоров’я, це доросла та зважена поведінка. Гасло цьогорічної акції: «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!» 
Ми маємо зробити тестування частиною відповідального ставлення до свого здоров’я, частиною щорічного скринінгу.

Posted in Новини